Opis:


Żyjemy w czasach, w których szeroko rozumiana infrastruktura informatyczna ma ogromne znaczenie z punktu widzenia działania licznych przedsiębiorstw, instytucji czy placówek. Nie ma w tym zakresie miejsca na żadne błędy czy zaniechania, ponieważ wartość przetwarzanych oraz przechowywanych danych potrafi być ogromna. Pojawia się zatem postulat efektywnej ochrony obiektów takich jak serwerownie przed ryzykiem zaprószenia ognia. Pożar bowiem jest w stanie zniszczyć infrastrukturę informatyczną w takim stopniu, że odzyskanie pewnych treści okaże się niewykonalne. Istnieją nawet specjalne rozwiązania dedykowane gaszeniu pożarów w takich obiektach. W parze z nimi idą też specjalne wymagania, jakie tego typu miejsca muszą spełniać. Wynikają one z przepisów, jak też z dobrych praktyk.

Firma APE-LP jest świetnym przykładem podmiotu, jaki zajmuje się tego rodzaju tematyką i poświęca jej naprawdę sporo miejsca. Nie ma bowiem znaczenia, o jaki typ obiektu w danym momencie chodzi. Szalenie ważne jest, aby znajdujące się w nim dobra oraz osoby mogły liczyć na ochronę PPOŻ. To naturalne, że pomieszczenie wypełnione po brzegi komputerami i elektroniką nie może być gaszone ot tak, za pomocą wody. Konieczne jest zastosowanie innego rozwiązania. Chodzi o systemy gaszenia gazem, które są skuteczne i nie narażają sprzętu IT na nieodwracalne uszkodzenia. Ich wdrożenie jest naturalnym krokiem, ale taki system będzie działał wyłącznie w określonych warunkach technicznych.

Mając na uwadze te zagadnienia, trzeba przeprowadzić profesjonalny test szczelności serwerowni. Obejmuje on złożoną procedurę, jaka potwierdzi, czy w danym pomieszczeniu możliwe jest uzyskanie pożądanego stężenia gazów. Tylko wówczas efekt gaśniczy przełoży się na konkretny rezultat i ogień zostanie powstrzymany. Jeżeli nie zajdą przesłanki wyczerpujące pożądaną szczelność, trzeba będzie dokonać modyfikacji w zakresie infrastruktury, tak aby odpowiedni poziom szczelności uzyskać. Działania te są realizowane przy użyciu odpowiedniego sprzętu diagnostycznego.


Nazwa firmy: APE-LP

Adres: Wały Piastowskie 1

Kod pocztowy: 80-855

Miejscowość: Gdańsk

Telefon: 58 500 83 81

WWW: http://apelp.pl/
Opinie o APE-LPOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy