Opis:


Windykacja, w przeciwieństwie do egzekucji komorniczych, nie jest prowadzona pod przymusem prawa i polega na kontaktowaniu się z dłużnikiem. Firmy, które się w niej specjalizują, robią wszystko, by odzyskać pieniądze dla klienta oraz dojść do porozumienia bez konieczności wchodzenia na drogę sądową. Takie przedsiębiorstwa działają w imieniu wierzycieli i obsługują długi na zlecenie. Niekiedy też zarządzają wierzytelnościami, przykładowo wtedy, gdy bank lub inna instytucja zmagająca się z długami klientów, decyduje się na sprzedanie zadłużeń specjalistom od windykacji.

Niektórzy nie wiedzą, czym różni się windykator od komornika. Przede wszystkim tym, że komornik nie musi negocjować z dłużnikiem, ponieważ jego zadaniem jest egzekwowanie spłaty. Natomiast windykator działa przed złożeniem sprawy do sądu. Przedsiębiorstwa windykacyjne dają okazję polubownego załatwienia sprawy, co w znacznym stopniu skraca czas jej trwania. Zlecenia różnią się od siebie i inaczej przebiegają w chwili, gdy dłużnik chce odwlec spłatę długu ze znanych tylko sobie przyczyn, a inaczej wtedy, gdy stracił pracę lub zdrowie. Najczęściej przedstawiciele firm kontaktują się z nim listownie lub telefonicznie. Niektóre wysyłają też przedstawicieli, których celem jest zbadanie sytuacji dłużnika oraz przeprowadzenie negocjacji.

Przedsiębiorstwa windykacyjne, takie jak Averto, działają zgodnie z prawem. Nie nachodzą nikogo w domu i trzymają się kodeksu cywilnego. Windykator pomaga w Szczecinie i rozpoczyna zlecenie od wstępnej analizy przypadku. Proponuje badanie sytuacji finansowej dłużnika, co umożliwia ocenienie prawdopodobieństwa wyegzekwowania należności w imieniu klienta. Czasami sugeruje, że nie ma sensu domagać się dużych kwot, zwłaszcza wtedy, gdy dłużnik jest bliski upadłości. Wówczas radzi, by skupić się na odzyskaniu przynajmniej jej części, dzięki czemu dług nie ulegnie przedawnieniu. Działania windykatora są transparentne i na bieżąco omawiane z klientem. Podpisuje on z biurem umowę, w której zawarto warunki współpracy oraz koszt usług.

Data dodania: 15-09-2020
Autor: Roksana Michalak
Źródło:
https://averto.pl/Nazwa firmy: Averto Sp. z o. o.

Adres: Śląska 32a

Kod pocztowy: 70--43

Miejscowość: Szczecin

Telefon: 513 513 150

WWW: https://averto.pl/
Opinie o Averto Sp. z o. o.Oceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy