Opis:


Epilepsja jest zaburzeniem układu nerwowego, które powoduje występowanie objawów somatycznych, wegetatywnych i psychicznych. Napady padaczki przybierają różne formy. Choroba ta pojawia się w każdym wieku. Do przyczyn jej występowania można zaliczyć zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, uwarunkowania genetyczne lub toksyczno-metaboliczne uszkodzenia mózgu.

Diagnostyka epilepsji polega na udokumentowaniu obrazu klinicznego napadu, wykonaniu morfologii, badań elektrokardiograficznych i elektroencefalograficznych. Bardzo przydatne jest także przeprowadzenie zapisów czynności bioelektrycznej mózgu w czasie snu lub jego deprywacji. EEG nie może być wykonywane u osób cierpiących na migreny, ludzi w podeszłym wieku oraz pacjentów, którzy stosują neuroleptyki. W centrum medycznym Medgen można wykonać badania niezbędne do stwierdzenia padaczki. Są one przeprowadzane u dzieci i dorosłych, którzy doświadczają napadów epileptycznych. Ważne jest, by wykonać testy neuropsychologiczne, podczas których zwraca się uwagę na występowanie deficytów pamięci przestrzennej i werbalnej. Dzięki przeprowadzeniu odpowiedniej diagnostyki można ustalić odpowiednią terapię. Podstawowym badaniem jest elektroencefalografia. Dzięki niej można zarejestrować czynność bioelektryczną mózgu w postaci fal. Zaletą tej metody jest fakt, że jest bezinwazyjna i bezbolesna.

Przewlekła choroba mózgu polegająca na występowaniu powtarzających się napadów padaczkowych może dotyczyć osób w różnym wieku. Zaburzenia czynności bioelektrycznych mózgu  trwają krótko. Po napadach pacjenci są senni, zmęczeni i odczuwają ból mięśni. Bardzo ważna jest diagnostyka i rozpoczęcie terapii. Często stosowana jest farmakologia i leczenie chirurgiczne.

Data dodania: 31-10-2022
Autor: Ida Cieślak
Źródło:
https://www.medgen.pl/pl/padaczka-badania-warszawa/Nazwa firmy: Centrum Medyczne MEDGEN

Adres: Wiktorii Wiedeńskiej 9a

Kod pocztowy: 02-954

Miejscowość: Warszawa

Telefon: 501 377 150

WWW: https://www.medgen.pl/pl/
Opinie o Centrum Medyczne MEDGENOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy