Opis:


Tłumacz przysięgły to specjalista zajmujący się tworzeniem przekładów oraz ich weryfikacją. Można mu powierzyć przygotowanie uwierzytelnionych odpisów pism oraz tłumaczenia ustne przeprowadzane w sądach, urzędach lub podczas konferencji. Osoba ta wykonuje zawód zaufania publicznego i odpowiada za każdy tekst, jakim się zajmowała. Oznacza to, że w razie popełnienia błędów musi liczyć się z wypłaceniem odszkodowania finansowego klientowi, jeśli będzie się o nie ubiegać.

Zakres działań biur tłumaczeń jest bardzo szeroki. Firmy tego typu kierują ofertę do osób prywatnych, przedsiębiorców i nie tylko. Ich przedstawiciele sporządzają przekłady pisemne, na które składają się:

  • akty urodzenia, zgonu i małżeńskie,
  • tłumaczenia dokumentów samochodowych pochodzących z innych państw,
  • dyplomy uczelni wyższych,
  • świadectwa pracy,
  • zaświadczenia o niekaralności,
  • pełnomocnictwa,
  • pisma sądowe.

Tłumacze przysięgli mają także doświadczenie w pracy z certyfikatami jakości, opisami patentów, aprobatami technicznymi, dokumentacją medyczną i techniczną oraz instrukcjami obsługi. Mają oni odpowiednie wykształcenie filologiczne i mogą pochwalić się nienaganną znajomością branżowego słownictwa.

Czasami zdarza się, że tłumacze współpracują ze specjalistami w swojej dziedzinie, co przekłada się na rzetelność tworzonych przekładów, które są wolne od błędów językowych, składniowych i merytorycznych. Zainteresowani podobnymi usługami mogą wejść na internetową witrynę czeski-tlumaczenia.pl. Tłumacz polsko-czeski, do którego ona należy, prowadzi biuro zajmujące się przekładami pisemnymi i ustnymi. Został on zaprzysiężony przez ministra sprawiedliwości i zapewnia bezpieczeństwo przekazywanych informacji.

Usługi firmy, jaką reprezentuje, są rekomendowane przez wzgląd na terminowość oraz przejrzysty cennik, dzięki któremu klienci nie przepłacają. Tłumacz wykonuje swoje obowiązki także w trakcie trwania rozpraw sądowych oraz zebraniach czy spotkaniach biznesowych, w których uczestniczą obcokrajowcy niekomunikujący się w języku polskim.

Data dodania: 07-12-2021
Autor: Ida Cieślak
Źródło:
https://czeski-tlumaczenia.pl/Nazwa firmy: czeski-tlumaczenia.pl

Adres: Nýdek 15

Kod pocztowy: 73-995

Miejscowość: Nýdek

Telefon: +420 603 440 905

WWW: https://czeski-tlumaczenia.pl/
Opinie o czeski-tlumaczenia.plOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy