Opis:


Prowadzenie pojazdów w stanie, który mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia, nie powinno mieć miejsca. Nawet duże zmęczenie może stać się przyczyną nie tylko małej stłuczki, ale również wypadku samochodowego. Dlatego tak ważne jest, aby mieć świadomość, jaki efekt może mieć na prowadzenie samochodu np.  nieleczona cukrzyca.

Powszechnie wykonuje się badania psychotechniczne, które pozwalają wykluczyć przeciwwskazania, które mogłyby doprowadzić do wystąpienia groźnej sytuacji na drodze. Ci, którzy ubiegają się o to, by być kierowcą zawodowym mają obowiązek nie tylko wykonać rzetelne i dokładne badania lekarskie kierowców, ale również badania psychologiczne.

Badania lekarskie pozwalają zbadać potencjalnego kierowcę pod względem zaburzeń układu sercowo-naczyniowego, występowania cukrzycy czy poważnych zaburzeń psychicznych. Należałoby nie zapominać, że to, jak bardzo bezpieczni jesteśmy na drodze, zależy nie tylko od naszych umiejętności i zdobytego doświadczenia, ale również od stanu psychofizycznego. Każda choroba przewlekła znacząco wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego nie należałoby negować jej wpływu na sposób prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obok badań lekarskich wykonuje się także badania psychotechniczne. Takie badania mogą być jednak przeprowadzane przez ośrodki, które mają na to odpowiednią zgodę. Wykonuje się je w pracowniach psychologicznych. W przypadku kierowców zawodowych badania psychologiczne powinny być wykonywane co pięć lat. Kiedy jednak skończy 60 rok życia, badania powinien wykonywać już co 30 miesięcy.

Badania psychotechniczne pozwalają ocenić np. szybkość reakcji, zdolność logicznego myślenia. Nie są to badania typowo o charakterze medycznym. Trwają zwykle około 1,5 godziny, dlatego też warto wybrać ośrodek, w którym będziemy mogli poczuć się komfortowo. W przypadku niepowodzenia badania psychotechniczne można powtórzyć. Na stronie badaniapsychotechniczne.pl zapoznać się można z ofertą przygotowaną przez jeden z ośrodków we Wrocławiu, który wykonuje badania psychotechniczne.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Mariusz Gajewski
Źródło:
http://badaniapsychotechniczne.pl/Nazwa firmy: DCP Badania

Adres: Dyrekcyjna 37

Kod pocztowy: 50-528

Miejscowość: Wrocław

Telefon: +48 71 332 36 70

WWW: http://badaniapsychotechniczne.pl/
Opinie o DCP BadaniaOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy