Opis:


W chwili, gdy aktualnie prowadzony przez społeczeństwa tryb życia sprawia, że środowisko jest regularnie zatruwane - chociażby spalinami - należy zadbać o to, aby jak najbardziej ograniczyć wpływ toksycznych substancji na atmosferę. Osoby, którym zależy na bezpieczeństwie środowiska naturalnego, promują ekologiczne rozwiązania w wielu różnych dziedzinach życia. Przykładem może być budownictwo.

Obecnie coraz większą popularnością zaczyna cieszyć się budownictwo pasywne. Są to takie obiekty, w których zapotrzebowanie na energię służącą do ogrzewania jest naprawdę niskie. Przedsiębiorstwo Ekoprodet, które specjalizuje się w projektowaniu domów pasywnych, zaznacza, iż jest to rozwiązanie przynoszące wiele korzyści. Inwestycja jest jednorazowa - musimy zakupić urządzenia, które będą wykorzystywać pasywne źródła ciepła. Są to między innymi systemy fotowoltaiczne. Dzięki nim sami możemy produkować prąd - z energii pochodzącej ze słońca, co nas zupełnie nic nie kosztuje. Ponadto nie wpływamy negatywnie na środowisko, ponieważ słońce stanowi przecież odnawialne źródło energii. Domy pasywne w Poznaniu powstają coraz częściej. Elementami widocznymi w miejskim krajobrazie stają się właśnie panele fotowoltaiczne.

Decydując się na dom pasywny, nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać. Przede wszystkim nowoczesne technologie wykorzystywane w takim budownictwie, są wytrzymałe, trwałe i zapewniają najwyższy poziom komfortu. Zamieszkiwanie takiego domu to prawdziwa wygoda, a przy tym domownicy mają świadomość, że mieszkają w zgodzie z naturą. Nie muszą też przejmować się wysokimi rachunkami za prąd czy ogrzewanie – ponieważ w porównaniu z tradycyjnym budownictwem, są one o wiele niższe.

Oczywiście bardzo wiele zależy od dobrego projektu – dlatego warto pod tym względem zawsze stawiać na profesjonalistów, którzy posiadają już duże doświadczenie w projektowaniu domów pasywnych. Coraz częściej również budynki komercyjne – przestrzenie handlowe, restauracje itp. - powstają na planie obiektu pasywnego.

Data dodania: 01-12-2018
Autor: Lena Czerwińska
Źródło:
https://www.ekoprodet.pl/domy-pasywne/Nazwa firmy: Ekoprodet

Adres: Os. Rusa 45

Kod pocztowy: 61-245

Miejscowość: Poznań

Telefon: 61 874-06-81

WWW: https://www.ekoprodet.pl/
Opinie o EkoprodetOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy