Opis:


Kominek stanowi dodatkowe źródło ciepła i jest elegancką ozdobą wpływającą na klimat panujący we wnętrzu. Najbardziej klasyczny jest model otwarty, kupowany ze względu na estetykę. Jak sama nazwa wskazuje, jest pozbawiony drzwiczek i szyb i tworzy się go z cegły szamotowej akumulującej ciepło. Urządzenia te umieszczane są w sezonowych domkach letniskowych, nieco rzadziej w jednorodzinnych domach zamieszkiwanych przez cały rok. Zapewniają ciepłą atmosferę i dogrzewają wnętrza podczas chłodniejszych dni. Kominki te opalane są drewnem.

Innym typem jest kominek narożny zamknięty o rewelacyjnych możliwościach grzewczych. Używa się go w formie dodatkowego źródła ciepła i jest w stanie ogrzać cały obiekt, w tym wodę użytkową, jeśli został wyposażony w płaszcz wodny. Jego sprawność jest większa w porównaniu do urządzeń otwartych, co przekłada się na mniejszą ilość wykorzystywanego drewna. Jest bezpieczny w użytkowaniu, a dzięki szczelnym drzwiczkom nie trzeba pilnować ognia. W tym przypadku występuje też niewielkie ryzyko występowania pożarów. Posiadacze takich modeli cenią sobie również czystość, ponieważ powstała sadza nie wydostaje się na zewnątrz i nie zanieczyszcza ścian czy podłóg.

Umiejscowienie kominka narożnego wpływa na wykończenie jego obudowy. Neutralną jest obudowa otynkowana i pomalowana na wybrany kolor. Pracownicy firmy Foremski zalecają zakup farby lateksowej, odpornej na wysokiej temperatury i szorowanie.  Na co dzień sprzedają nowoczesne kominki kupowane przez osoby prywatne i właścicieli lokali lub hotelów. Doradzają klientom mającym wątpliwości i wskazują na zalety oraz wady każdego rozwiązania.

Proponują też kominki z dystrybucją gorącego powietrza, określane mianem DGP. Jest to ogrzewanie nadmuchowe, w którym nośnikiem ciepła jest powietrze. Posiadacze takich systemów nie ingerują we wkłady, ponieważ jedynie je obudowują, a następnie układają rury transportujące ciepłe powietrze. Są one niezależne od systemów centralnego ogrzewania i służą w formie wspomagaczy pomp lub kotłów.

Data dodania: 25-09-2020
Autor: Lena Czerwińska
Źródło:
https://www.foremski.com.pl/116-kominki-narozneNazwa firmy: Foremski

Adres: Rynkowa 56

Kod pocztowy: 62-081

Miejscowość: Przeźmierowo

Telefon: 61 29 22240

WWW: https://www.foremski.com.pl/
Opinie o ForemskiOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy