Opis:


Nieruchomości komercyjne cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza w wielkich miastach. Warszawa stanowi największy tego typu rynek w Polsce, nie znaczy to jednak, że w każdej dzielnicy wartość budynków czy działek jest równie wysoka.

Sporządzenie operatu szacunkowego może być niezbędne w celu potwierdzenia wartości danego obiektu dla banku czy urzędu podatkowego. Standardowy czas, jaki jest na to potrzebny, wynosi od 4 dni do nawet dwóch tygodni. Wycena nieruchomości wydłuża się w przypadku obiektów niestandardowych i o skomplikowanej sytuacji prawnej. Dotyczy to również sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe analizy i dokumenty.

W Warszawie wycenianiem nieruchomości komercyjnych zajmuje się kancelaria Freehold rzeczoznawcy majątkowego Martyny Owczarczyk-Dęgi. Biuro na Ostroroga obsługuje m.in. hotele, stacje benzynowe, firmy usługowe, biurowce, hale przemysłowe i magazynowe. Właściciel obiektu powinien najpierw skontaktować się z rzeczoznawcą - można to uczynić telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Na tym etapie ustala się warunki współpracy. Dużym ułatwieniem dla potencjalnego zleceniodawcy może być to, że firma pracuje od poniedziałku do soboty (dokładne godziny podano na stronie). Następnym krokiem jest przesłanie do kancelarii wszystkich wymaganych dokumentów. Potem wystarczy już tylko umówić najdogodniejszy dla obu stron termin oględzin. W ich trakcie sporządza się dokumentację fotograficzną i opisową. Na koniec rzeczoznawca sporządza operat szacunkowy, którego odbioru klient może dokonać osobiście w biurze lub otrzymać go przesyłką kurierską.

Zamawiając operat warto pamiętać o tym, jakiego rodzaju dokumenty powinno się dostarczyć kancelarii. Są to przede wszystkim:

  • aktualny odpis z KW lub jej numer,
  • wypis z rejestru gruntów,
  • wyrys z mapy ewidencyjnej,
  • wyrys z mapy zasadniczej,
  • wyrys oraz wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego/decyzji o WZ,
  • dokumentacja techniczna budynku.

Każdy właściciel nieruchomości komercyjnej może zlecić jej wycenę.

Data dodania: 27-08-2022
Autor: Ida Cieślak
Źródło:
https://www.freehold.pl/wycena-nieruchomosci-komercyjnej/Nazwa firmy: FREEHOLD Martyna Owczarczyk- Dęga

Adres: Powstańców Śląskich 48

Kod pocztowy: 01-381

Miejscowość: Warszawa

Telefon: 730 546 454

WWW: https://www.freehold.pl
Opinie o FREEHOLD Martyna Owczarczyk- DęgaOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy