Opis:


Woda, niezależnie czy z sieci wodociągowej, studni głębinowej czy studni kopanej, musi być poddawana regularnym monitoringom kontrolnym, które pomogą wykryć ewentualne niebezpieczne substancje i pierwiastki. Profesjonalne laboratoria, jak np. Analiza Wody, oprócz podstawowych badań oferują też monitoring kontrolny wody do odbioru budynku lub lokalu.

Tego typu analiza służy ocenie wielu czynników. Na podstawie dostarczonej próbki wody w laboratorium określane są: barwa, zapach, smak, mętność wody, przewodność elektrolityczna właściwa, glin, żelazo, pH. Oprócz tego badanie do odbioru budynku wskazuje, czy w wodzie występują różnego rodzaju bakterie, jak np. Escherichia coli czy enterokoki kałowe. Jeżeli podczas badania okaże się, że w próbce są mikrobiologiczne przekroczenia dopuszczalnych wartości, wtedy nie zostaje przeprowadzone badanie smaku wody. 

Zlecający badanie może sam pobrać próbkę (za pomocą zamówionego zestawu) i wysłać ją do laboratorium. Inną opcją jest zamówienie wizyty profesjonalnego próbobiorcy. Taki pobór wody zalecany jest dla analiz przeprowadzanych na potrzeby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jedynie pobór przez przeszkolonego próbobiorcę laboratorium będzie w tym przypadku akredytowany. Jeśli natomiast pobór będzie samodzielny, wówczas akredytowane będą jedynie analizy. Istotny jest również fakt, że w przypadku samodzielnego poboru wynik dotyczący liczby mikroorganizmów w 22±2⁰C po 72h może być podany z błędem - próbka do badania musi trafić do laboratorium w ciągu najwyżej 12 godzin.

Na stronie internetowej laboratorium można zapoznać się z dokładną ofertą oraz cennikiem poszczególnych badań. Dla zlecających przygotowane są też pomocne informacje, które ułatwią m.in. wybór właściwego badania zależnie od tego, skąd woda pochodzi. Laboratorium zajmuje się również przeprowadzaniem badań ścieków opadowych, oczyszczonych czy z przydomowych oczyszczalni. Wszystkie analizy przeprowadzone są w oparciu o aktualne rozporządzenia i ustawy. Wyniki są dokładne i porównane z obowiązującymi normami. 

 

Data dodania: 16-04-2019
Autor: Bruno Woźniak
Źródło:
Nazwa firmy: HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski

Adres: Giewont 16

Kod pocztowy: 43-316

Miejscowość: Bielsko-Biała

Telefon: 33 819 28 64

WWW: https://analizawody.pl/
Opinie o HYDROCHEMIA mgr Łukasz ZyskowskiOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy