Opis:


Długoterminowe  inwestycje w zbiorniki wodne to nie tylko domena lokalnych władz. Plany przebudowy stref nadrzecznych pochodzą też od osób prywatnych. W przypadku inwestora indywidualnego konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej procedury administracyjno - prawnej, w której kluczowe jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego. 

Aby go otrzymać, osoba zainteresowana powinna złożyć w urzędzie dokument określany jako operat wodnoprawny. Już ten pierwszy krok stanowi spore wyzwanie, zwłaszcza u inwestora, który o tej pory nie miał styczności z prawem wodnym i nie jest w stanie samodzielnie opracować wymaganych treści. W takiej sytuacji niezbędne jest wsparcie fachowca. 

Pomocną dłoń w stronę osób prywatnych, które chcą ubiegać się o pozwolenie wodnoprawne, wyciągają pracownicy firmy Inex Green Sp. z o.o. To grupa inżynierów specjalizujących się w szeroko rozumianej hydroenergetyce. Są w stanie zaproponować personalizowane rozwiązania pomagające zagospodarować daną przestrzeń w sposób efektywny i jednocześnie niewpływający w negatywny sposób na lokalną przyrodę, w tym pozwalające również uchronić się przed możliwymi zagrożeniami, na przykład klęskami żywiołowymi, takimi jak chociażby powódź.

Kadra wspiera też inwestorów w zakresie przygotowania dokumentacji. Chętnie podejmują się opracowania operatu wodnoprawnego, przedstawiając w jego treści opis stanu rzeczywistego, planowany przebieg prac oraz możliwe skutki dla fauny i flory. Do wniosku dołączane są także szkice oraz niezbędne obliczenia pomiarowe.

Skorzystanie z pomocy fachowców pozwala oszczędzić sporo czasu i stresu. Inwestor nie musi się obawiać, że złożony wniosek będzie odrzucony z uwagi na niekompletność lub niezgodność z wymogami formalnymi i merytorycznymi urzędu. 

Zlecenie wykonania operatu specjalistom to także pewność, że realizacja planowanej inwestycji rozpocznie się terminowo. Jest to istotne, zwłaszcza jeśli inwestor musi przeprowadzić w podobnym czasie także inne czynności, w trakcie których musi przestawić pozwolenie.


Nazwa firmy: Inex Green

Adres: Krawieckiej 3

Kod pocztowy: 50-148

Miejscowość: Wrocław

Telefon: +48 883 990 660

WWW: https://inex.green/
Opinie o Inex GreenOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy