Opis:


Obecnie coraz więcej osób zapisuje się na kursy udzielania pierwszej pomocy, aby być odpowiednio przygotowanym w chwili zagrożenia życia i zdrowia. Tego rodzaju szkolenia są często przeprowadzane (okresowo) w dużych zakładach pracowniczych, placówkach oświatowych czy urzędach. Poza podstawowymi zajęciami z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej istnieje również możliwość odbycia specjalnego kursu z obsługi defibrylatora. Warto wspomnieć, że tego typu sprzęt może być zastosowany podczas ratowania dzieci, a także kobiet w ciąży. Sprzęt jest w pełni bezpieczny, pod warunkiem że świadek zdarzenia podejmujący czynności ratownicze, zna podstawy z jego obsługi.

Jakich umiejętności nabywa się podczas szkolenia BLS AED?

Na stronie internetowej dostępnej pod adresem k9med.pl można zapoznać się ze szczegółowym opisem kursu BLS AED, który jest prowadzony w niewielkich grupach. Doświadczeni instruktorzy przedstawią wiele kluczowych informacji dotyczących podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS) wraz z nauką takich czynności jak:

  • ocena stanu pacjenta pourazowego (ACVPU, ABC – CABC, wywiad SAMPLE),
  • kontrola krwotoków,
  • obsługa AED (Automated External Defibrillator).

Defibrylatory są coraz częściej dostępne w obiektach użyteczności publicznej, m.in. urzędach, dworcach czy galeriach handlowych. Niezbędne informacje z lokalizacją punktów rozmieszczenia wszystkich urządzeń w kraju można znaleźć w internecie. 

Kto może wziąć udział w kursie?

Szkolenia BLS AED są organizowane dla pracowników przeróżnych firm, a także urzędników. Co ważne, na zajęcia mogą również zapisać się osoby prywatne, które chcą nabyć podstawową wiedzę z przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej wraz z obsługą automatycznego defibrylatora. Na stronie śląskiej marki udostępniono szczegółowy program ramowy proponowanego kursu wraz z obowiązującym cennikiem i terminami zbliżających się zajęć. Firma organizuje także wiele innych szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy ratownictwa psów z elementami K9 TCCC. 

Data dodania: 18-06-2023
Autor: Ida Cieślak
Źródło:
https://k9med.pl/szkolenia-bls-aedNazwa firmy: K9 & MED Traning Center

Adres: Płażyńskiego 38

Kod pocztowy: 44-100

Miejscowość: Gliwice

Telefon: 516024319

WWW: https://k9med.pl
Opinie o K9 & MED Traning CenterOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy