Opis:


Bez względu na to, czy klient zamierza złożyć pozew w sądzie, czy też może otrzymał wezwanie do udziału w rozprawie, pomocne może okazać się wsparcie prawnika specjalizującego się w prowadzeniu zbliżonych tematycznie spraw. To ważne, aby w momencie podjęcia współpracy z kancelarią, wybrać adwokata zajmującego się określoną dziedziną prawa.

W wielu sprawach cywilnych klientom wystarczy jedynie porada, podczas której prawnik przeanalizuje wspomniane wyżej wezwanie do sądu czy inny przedłożony dokument (m.in. umowę o pracę, umowę najmu) lub sporządzi pozew czy na przykład wezwanie do zapłaty. Klient jest dokładnie informowany o wszelkich prawach oraz obowiązkach związanych z konkretną sprawą. Sytuacja może się skomplikować, gdy rozprawa sądowa dotyczy rozwodu (i równocześnie strony procesu nie są zbyt chętne do negocjowania warunków rozstania), walki o odszkodowanie czy obrony podejrzanego lub oskarżonego. W takich przypadkach zwykle adwokat towarzyszy reprezentowanej stronie na każdym etapie postępowania.

Czym kierować się przy wyborze kancelarii prawnej?

Przed podjęciem współpracy z prawnikiem warto zapoznać się z opiniami innych klientów, a także sprawdzić główne specjalizacje lokalnych kancelarii. Koszty są raczej kwestią drugorzędną, szczególnie gdy klientowi grożą poważne konsekwencje prawne (w tym wysoka kara finansowa czy pobyt w więzieniu). Z pewnością lepiej samodzielnie wybrać adwokata niż zdać się na pomoc prawnika przydzielonego z urzędu. Część prawników proponuje bezpłatne porady prawne, na których etapie ustalana jest strategia działania oraz przyszłe honorarium kancelarii (w zależności od rodzaju sprawy i wykonywanych czynności).

Na terenie Gdyni działa adwokat reprezentujący Kancelarię Adwokacką — Adwokat Tomasz Janik, który specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa:

  • cywilnego (m.in. dochodzenie roszczeń, odszkodowania, windykacja należności, zniesienie współwłasności, spadki),
  • rodzinnego (rozwody i separacje, podział majątku, alimenty, władza rodzicielska),
  • nieruchomości (zagadnienia związane z realizacją inwestycji budowlanych),
  • gospodarczego i handlowego (bieżąca obsługa prawna firm),
  • administracyjnego (reprezentowanie klienta podczas postępowań administracyjnych),
  • pracy (m.in. rozwiązywanie sporów na linii pracodawca — pracownik, opracowywanie dokumentacji pracowniczych).
Data dodania: 19-03-2023
Autor: Dorota Jankowska
Źródło:
https://tomasz-janik.pl/Nazwa firmy: Kancelaria Adwokacka Tomasz Janik

Adres: Starowiejska 58

Kod pocztowy: 81-356

Miejscowość: Gdynia

Telefon: 609 609 717

WWW: https://tomasz-janik.pl/
Opinie o Kancelaria Adwokacka Tomasz JanikOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy