Opis:


Problemy z odzyskaniem należności za wyświadczoną usługę lub sprzedaż towaru to dziś często pojawiająca się sytuacja. Na jej występowanie ma wpływ wiele czynników. Mogą to być chwilowe kłopoty z płynnością środków, z którymi boryka się dłużnik. Jeżeli jest on w stanie w rzetelny sposób wytłumaczyć przedłużający się brak wpłaty należności, istnieje szansa na polubowne załatwienie sprawy, zwłaszcza jeśli to osoba zalegająca z uregulowaniem należności pierwsza wyjdzie z inicjatywą, na przykład rozłożenia danej płatności na raty lub też oddania cennego depozytu w zastaw do czasu możliwości spłacenia całości długu. Choć nie jest to sytuacja komfortowa dla wierzyciela, to często godzi się on na zaproponowane rozwiązania, dbając tym samym o przyszłe stosunki handlowe z dłużnikiem (o ile nastąpią) oraz o własny wizerunek rynkowy. 

Bywa jednak, że przedsiębiorca - podwykonawca, kontrahent lub klient prywatny - celowo i z pełną premedytacją ignoruje kolejne wezwania do uregulowania należności. Dodatkowo nie jest w stanie (lub też po prostu nie chce) przedstawić żadnego planu, który mógłby w rozsądny sposób rozwiązać patową sytuację. Neguje również wszelkie próby wierzyciela w tym zakresie (nie odbiera telefonów, unika kontaktu bezpośredniego, ignoruje wezwania kierowane zarówno do biura swojej firmy, jak i do mieszkania prywatnego).

Aby odzyskać środki, wierzyciel ma prawo zgłosić się do kancelarii prawnej zajmującej się sprawami o zapłatę i windykację i zlecić kompetentnemu w powyższym zakresie juryście rozpoczęcie postępowania windykacyjnego. Jest to przykra dla obu stron ostateczność, jednak stanowi jednocześnie jedyne narzędzie prawne, by zmusić opornego dłużnika do spłaty zadłużenia. 

Windykacja w Jeleniej Górze to domena Kancelarii Prawnej Piotr Dorniak. Skorzystanie z usług wspomnianego realizatora to powierzenie sprawy w kompetentne i doświadczone ręce jurystów specjalizujących się w ochronie interesów wierzyciela, mających wiedzę oraz stosujących określone granicami prawa środki, by przeprowadzić postępowanie na korzyść swojego klienta oraz w jak najkrótszym czasie. 


Nazwa firmy: Kancelaria Adwokacka Piotr Dorniak

Adres: Wojska Polskiego 46

Kod pocztowy: 58-500

Miejscowość: Jelenia Góra

Telefon: 887 887 995

WWW: https://www.piotrdorniak.pl
Opinie o Kancelaria Adwokacka Piotr DorniakOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy