Opis:


Poszukiwanie pracy w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie ułatwione, można bowiem robić to przede wszystkim przez internet, także tą drogą przesyłając dokumenty aplikacyjne - bardzo rzadko zdarza się, by trzeba było je do firmy dostarczać osobiście. Można też informacjami dostępnymi w internecie kierować się na przykład podczas pisania CV, które obecnie jest już wymagane praktycznie zawsze, nawet gdy chodzi o najprostsze prace, czy listu motywacyjnego.

Skoro zatem wszystko można znaleźć w internecie, dlaczego nierzadko idealne, wydaje się, CV nie wzbudza zainteresowania ze strony potencjalnych pracodawców? Może to być, rzecz jasna, spowodowane przez wiele czynników, ale nader często powodem jest zwykłe niedopatrzenie, bardzo groźne w skutkach - brak klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Osoby niewiedzące, czym jest klauzula w CV i jaką rolę odgrywa mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że jeśli ich dokument będzie jej pozbawiony, trafi do kosza. Pracodawca nie będzie mógł nic z nim zrobić, wykorzystać znajdujących się w nim danych do podjęcia kontaktu z kandydatem nawet jeśli będzie on idealny na dane stanowisko, ponieważ nie pozwala na to prawo o ochronie danych osobowych. Klauzula jest sposobem udzielenia prawa do przetwarzania danych osobowych, co jest niezbędne w dalszym procesie rekrutacyjnym, a nawet do zwykłego kontaktu. Warto zatem zawsze pamiętać, by sprawdzać, czy się ją umieściło, bez tego bowiem można wysłać dokument do setek miejsc i nie osiągnąć żadnego skutku. Wbrew pozorom, takie sytuacje nie są bardzo rzadkie, łatwo o nie na przykład kiedy korzysta się z nierzetelnych źródeł podczas pisania CV, robi to nieuważnie czy przerabia życiorys, nieopatrznie usuwając klauzulę.

By tego uniknąć i nie narazić się na bezowocne i frustrujące oczekiwanie na odpowiedź, a przede wszystkim - na przegapienie swej życiowej szansy, można zlecić napisanie swojego CV firmie Kreatorzy Kariery albo przynajmniej skorzystać z porad zamieszczonych na jej stronie internetowej.

Data dodania: 04-03-2023
Autor: Dorota Jankowska
Źródło:
https://kreatorzykariery.pl/klauzula_cv/Nazwa firmy: KreatorzyKariery.pl

Adres: Świętokrzyska 30

Kod pocztowy: 00-116

Miejscowość: Warszawa

Telefon: +48532434241

WWW: https://kreatorzykariery.pl/
Opinie o KreatorzyKariery.plOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy