Opis:


Osoby, które są związane zawodowo z morzem, powinny cały czas podnosić swoje kwalifikacje. Regularna aktualizacja wiedzy nie tylko ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, ale i zwiększy bezpieczeństwo. Specjalistyczne kursy morskie można podzielić na dwie grupy: podstawowe i specjalistyczne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Standardowe szkolenia są przeznaczone dla pracowników wykonujących rozmaite prace na morzu i dotyczą głównie udzielania pierwszej pomocy, zasad postępowania w przypadku zagrożenia, np. pożaru. Natomiast kursy specjalistyczne odbywają marynarze i dzielą się w zależności od rangi danej osoby oraz rodzaju statku, na jakim będzie pracować. Warto zdawać sobie sprawę, że inne wymagania są stawiane na stanowisku oficera lub kapitana, a inne w przypadku zatrudnienia jako ratownika medycznego.

Do szkoleń zaawansowanych należą kursy:

  • w zakresie sprawowania opieki medycznej nad chorym,

  • dotyczące kodeksu zarządzania bezpieczną eksploatacją statków,

  • dla oficera ochrony statku,

  • dla oficera ochrony portu,

  • kierowania tłumem,

  • bezpieczeństwa dla członków załogi bezpośrednio obsługujących pasażerów w pomieszczeniach pasażerskich,

  • zarządzania kryzysowego i zachowań ludzkich,

  • offshore.

Warto wiedzieć, że każdy, kto chce zostać marynarzem, powinien uzyskać certyfikat ze szkoleń podstawowych oraz dodatkowo kurs na zbiornikowce i ratownika morskiego. Oczywiście, im więcej szkoleń dana osoba odbędzie, tym większe będzie miała możliwości zatrudnienia. Jednocześnie wraz z chęcią awansu na kolejne stanowiska należy podnieść swoje kompetencje kolejnych szkoleniach.

Na kurs morski można zapisać się w Ośrodku Szkolenia Ratowniczego w Gdyni. Oferta jest rozbudowana, dostosowane do potrzeb osób pracujących na różnych statkach i żaglowcach. Podmiot organizuje zajęcia dotyczące problematyki ochrony statku, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej. Szkolenia mogą się odbyć w indywidualnie dobranym terminie. Osoby zainteresowane mogą w każdej chwili skontaktować się z pracownikami i dowiedzieć więcej na temat szkoleń. Specjaliści pomogą również w wyborze odpowiedniego kursu. Skorzystanie z oferty tego renomowanego ośrodka to gwarancja usług na najwyższym poziomie oraz atrakcyjnych cen. Z pewnością każdy klient będzie zadowolony z profesjonalizmu instruktorów.

Data dodania: 24-03-2023
Autor: Michalina Marciniak
Źródło:
http://osrgdynia.pl/terminy-kursowNazwa firmy: Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w Gdyni

Adres: Skwer Kościuszki 13

Kod pocztowy: 81-370

Miejscowość: Gdynia

Telefon: 11 958 685

WWW: http://osrgdynia.pl
Opinie o Ośrodek Szkolenia Ratowniczego w GdyniOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy