Opis:


Istnieje szereg powodów, dla których część osób zleca przeprowadzenie badań ewaluacyjnych zewnętrznym firmom. Najważniejszym ich zadaniem jest ustalenie, czy zrealizowane projekty osiągnęły określone cele, choć niektórzy organizują je jeszcze przed ich zakończeniem. To jedna ze skutecznych metod na określenie wartości danego przedsięwzięcia, bazująca na syntezie, analizie, wnioskowaniu oraz generalizacji. Specjaliści podejmujący się takich działań analizują pozyskiwane informacje w sposób jakościowy oraz ilościowy.

Można się z nimi skontaktować na stronie paesp.pl, na której znajdują się informacje na temat oferty firmy specjalizującej się w badaniach ewaluacyjnych. Współpracuje ona z klientami o różnych potrzebach i wywiązuje się z powierzonych zadań terminowo. Ewaluacja to nic innego jak obiektywna weryfikacja tego, czy założenia programu wdrożonego w danym przedsiębiorstwie, zostały spełnione. Jest to istotne szczególnie wśród firm ubiegających się o dofinansowanie ze środków europejskich.

Specjaliści przeprowadzają wstępne badania, określane mianem ex-ante oraz mid-term, mające miejsce w trakcie realizacji przedsięwzięcia lub po jego zakończeniu. Niektórzy klienci decydują się także na badania prowadzone na wszystkich etapach wdrażania. Pracownicy wykorzystują wyłącznie sprawdzone metody i uwzględniają logiczne powiązania między założeniami a efektami. Zbierają oni niezbędne informacje na temat postępu działań oraz dokumentów, jakimi dysponuje dana firma.

Najważniejszym celem opisywanych usług jest przeprowadzenie diagnozy oraz ocena działań realizowanych w ramach projektu, co zmniejsza ryzyko popełniania błędów w przyszłości. Specjalistom można zlecić badania koncentrujące się na potrzebach beneficjentów, komunikacji między poszczególnymi działami, procesach zarządzania oraz efektach projektów, których celem jest poprawa wydajności. To ciekawa propozycja między innymi dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, urzędów pracy, jednostek samorządu terytorialnego oraz pozostałych instytucji państwowych.

Data dodania: 13-08-2022
Autor: Józef Brzeziński
Źródło:
https://paesp.pl/badania-ewaluacyjne/Nazwa firmy: Polska Agencja Ewaluacji Sektora Publicznego Spółka Akcyjna

Adres: Chłodna 51

Kod pocztowy: 00-867

Miejscowość: Warszawa

Telefon: 608 349 379

WWW: https://paesp.pl/
Opinie o Polska Agencja Ewaluacji Sektora Publicznego Spółka AkcyjnaOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy