Opis:


Regularne wizyty u dentysty są niezwykle istotne ze względów zdrowotnych. Oznacza to, że na spotkanie ze specjalistą warto zdecydować się nie tylko w razie odczuwania bólu, ale również profilaktycznie. Stomatolodzy współpracują zarówno z dorosłymi, jak i najmłodszymi i robią wszystko, by wizyta była miłym doświadczeniem. Niektórzy pacjenci zapisują się na zabiegi higienizacyjne, takie jak skaling i piaskowanie, których celem jest usunięcie kamienia i osadu, co zmniejsza ryzyko pojawiania się poważniejszych problemów. Lekarze sugerują udawanie się na tego typu wizyty raz na 6 miesięcy, choć wiele zależy tu od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Skontaktowanie się ze stomatologiem bywa niezbędne u pacjentów planujących rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, polegającego na założeniu stałego aparatu. W takiej sytuacji konieczna może okazać się ekstrakcja zębów mądrości, poprzedzona wykonaniem zdjęcia pantomograficznego. Specjaliści wyjaśniają, jak wyglądają tego typu zabiegi oraz jakie są zalecenia po ich zakończeniu. Zazwyczaj sugerują zimne okłady, zmniejszające ryzyko pojawiania się opuchlizny oraz unikanie spożywania pikantnych i gorących dań na parę dni po ekstrakcji.

Na tym jedna świadczone usługi się nie kończą. Przykładowo stomatolog na Jeżycach w Poznaniu, z jakim można skontaktować się na stronie smilestudio.pl, podejmuje się zakładania porcelanowych licówek, które są naklejane na uprzednio zeszlifowane zęby pacjenta. Jest to zabieg nieodwracalny, dlatego część z nich decyduje się na bonding. Rozwiązanie to staje się coraz popularniejsze ze względu na nieinwazyjność oraz możliwość cieszenia się pięknym uśmiechem po zaledwie jednym spotkaniu z dentystą.

Bonding znajduje zastosowanie u osób chcących uniknąć ingerowania w szkliwo. Polega na nakładaniu cienkiej warstwy kompozytowej, tworzonej z żywicy utwardzanej światłem. Dzięki niej zęby stają się idealnie równe i wolne od niedoskonałości, takich jak przebarwienia lub szpary, co przekłada się na większą pewności siebie pacjentów oraz zadowolenie z wyglądu. Materiał ten jest dobierany indywidualnie, z uwzględnieniem odcienia zębów, co daje satysfakcjonujące rezultaty, a wszystko to podczas jednej wizyty. Bonding powinien być poprzedzony dokładną analizą stanu uzębienia oraz wspomnianymi zabiegami higienizacyjnymi.


Nazwa firmy: Smile Studio Stomatologia

Adres: Wergiliusza 27

Kod pocztowy: 60-461

Miejscowość: Poznań

Telefon: 667 490 940

WWW: https://www.smilestudio.pl/
Opinie o Smile Studio StomatologiaOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy