Opis:


Bejcowanie drewna daje nie tylko ochronę, ale zapewnia również ładny efekt wykończeniowy. Obecnie na rynku można znaleźć wielu producentów bejcy. Prawda jest jednak taka, że nie ma produktów uniwersalnych, dlatego też warto rozejrzeć się za bejcą, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

Bejca do drewna pozwala w szybki sposób zmienić kolor drewna. Ma jednak inne działanie niż farba, która jest o wiele bardziej kryjąca. Bejca ma dość delikatnie kryjące pigmenty, dlatego też stosując ją, nie rezygnuje się z podkreślenia usłojenia. Bejcowanie pozwala podkreślić naturalne piękno drewna, ale nie maskuje słojów. To dobre rozwiązanie, gdy  potrzeba na szybko odnowić komodę, drzwi czy okna.

Zanim wybierze się konkretną bejcę, warto by było zapoznać się z jej zastosowaniem. Niektóre z bejc można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i zazwyczaj mają one również substancje, które zapobiegają rozwojowi pleśni. Obecnie można znaleźć również lakierobejcę, która jest pewnego rodzaju połączeniem lakieru i bejcy. Pozwala ona uwypuklić elementy dekoracyjne, a także daje efekt tzw. mokrego drewna. Ostateczny jednak efekt zależy w dużej mierze od tego, na jakim drewnie stosuje się bejcę. Każde drewno ma inny nieco naturalny odcień, dlatego też dobrze jest sprawdzić na próbnikach, jaki końcowy efekt się uzyska. Drewno sosnowe jest bardziej miękkie niż dębowe, dlatego też bejca na nim będzie prezentować się zupełnie inaczej.

To, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze bejcy do drewna to również wydajność i łatwość aplikacji. Bejca powinna dobrze kryć i nie pozostawiać smug. Nie powinna dawać efektu rozmazania. To, jakiego produktu się używa, bez wątpienia wpłynie na ostateczny wynik renowacji.

Wystarczy skorzystać z bejcy, by znacząco poprawić wygląd drewna. Ważne jednak jest, aby wcześniej drewno wyszlifować i wypolerować. Powinno ono wyglądać estetycznie przed użyciem bejcy. Jeśli potrzeba odnowić meble, ramy okienne, ramy luster, schody czy też podłogę na jachcie, wówczas warto kupić dobrą bejcę. Na meblopol24.pl można znaleźć różne bejce i krążki do ścierania.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Lena Czerwińska
Źródło:
Nazwa firmy: Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.

Adres: Bogusławskiego 11

Kod pocztowy: 60-214

Miejscowość: Poznań

Telefon: 61 652 51 35

WWW: https://meblopol24.pl/
Opinie o Towarzystwo Gospodarcze "Meblopol" sp. z o.o.Oceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy