Opis:


Dla wielu studentów pisanie pracy licencjackiej stanowi pierwszy, tak poważny sprawdzian weryfikujący zdobyte do tej pory umiejętności oraz zakres wiedzy. Niestety, często zderzenie się z wymogami, jakie obowiązują studenta w kwestii wyboru tematu, opracowania planu pracy, zebrania potrzebnych źródeł, wreszcie napisania samej treści, okazuje się bardzo trudną przeszkodą w zdobyciu kolejnego stopnia edukacji i uzyskaniu upragnionego tytułu.

Dużym problemem, z którym borykają się osoby piszące pracę dyplomową, jest kwestia przypisów. Wiele uczelni wymaga, by stosować konkretny rodzaj systemu zapisu odnośników, który jest zazwyczaj podany w ogólnych wytycznych dotyczących pisania pracy. Zdarza się jednak, że promotorzy zastrzegają sobie, by w treści sprawdzanych przez nich prac przypisy miały inną formę, na przykład angielską. Jest to nieraz celowy zabieg, aby nauczyć studenta różnych metod zapisu odnośników, jednak dla osoby piszącej pracę stanowi dodatkowe źródło stresu i wprowadza sporo chaosu.

Inną kłopotliwą częścią jest właściwe rozmieszczenie informacji w treści pracy, aby zachować odpowiednią konstrukcję, a zarazem w jak największym stopniu wyczerpać wybrany temat. Wielu studentów popełnia błąd podczas pisania, nie dbając też o mniej więcej równy podział ilości stron w poszczególnych rozdziałach. Rozpisanie się w pierwszej części powoduje, że nagle liczy ona prawie połowę założonej objętości, co siłą rzeczy wpływa na zubożenie treści pozostałych rozdziałów. 

Na trudność napisania pracy dyplomowej wpływa również jej zakres materiałowy oraz kierunek wybranych studiów. Szczególnie problematyczne jest także narzucenie tematu przez promotora. Jak można się domyślić, pisanie prac z prawa, ekonomii czy innych bardzo wymagających kierunków w powyższej sytuacji, z pewnością nie jest proste. Ratunek można uzyskać, korzystając ze wsparcia osób zrzeszonych na stronie internetowej twojredaktor.pl. Działają oni w zakresie pomocy przy opracowaniu tematu i zawartości merytorycznej rozdziałów, a także oprawy stylistycznej, gramatycznej i interpunkcyjnej całej treści.

Data dodania: 20-08-2021
Autor: Lena Czerwińska
Źródło:
https://www.twojredaktor.pl/praca-prawoNazwa firmy: Twój redaktor

Adres: - -

Kod pocztowy: -

Miejscowość: -

Telefon: -

WWW: https://www.twojredaktor.pl/
Opinie o Twój redaktorOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy