Opis:


Na wykluczenie mięsa z jadłospisu decyduje się obecnie coraz więcej osób. Przemawia za tym wiele kwestii. Z pewnością najwięcej wegetarian ma na celu ochronę zwierząt, choć warto pamiętać, że produkcja mięsa szkodzi nie tylko im, ale całej przyrodzie, powoduje bowiem m.in. dużą emisję gazów cieplarnianych. Nie bez znaczenia jest też moda, ale też fakt, że mięso nie zawsze jest zdrowe, bywa też ciężkostrawne. Z tego powodu uznaje się, że wegetarianizm jest zdrowym stylem odżywiania, a nawet specjaliści zalecają, by rezygnować z mięsa choć kilka razy w tygodniu. Pomocna będzie w tym restauracja wegetariańska w Krakowie, idealna na odwiedziny dla osób, które nie chcą same gotować.

Nie da się ukryć, że przyrządzanie dań wegetariańskich jest większym wyzwaniem niż tradycyjne gotowanie, np. na zasadach kuchni polskiej, w której mięso jest bardzo ważne. Jego zastąpienie nieraz nastręcza trudności, zwłaszcza osobom początkującym i niemającym dużej wiedzy, nie wiadomo bowiem, czym je zastąpić, by posiłki były nie tylko smaczne, ale też treściwe. Jeśli komuś wydaje się, że bez mięsa nie można się najeść, menu restauracji Zielone Tarasy szybko mu udowodni, że jest w błędzie. Poza tym jednak bardzo ważne jest, by bezmięsne posiłki były odpowiednio zbilansowane. Choć mięso ma wiele wad, m.in. bywa tłuste i dość ciężko się trawi, ma też ważne dla zdrowia, wysoko przyswajalne białko czy witaminy z grupy B, których nie może człowiekowi zabraknąć. Dlatego też wegetarianie muszą z uwagą komponować swoje posiłki, stawiając na wartościowe pokarmy. Stołowanie się w wegetariańskiej restauracji jest sposobem, by zapewnić to sobie bez trudu. Oczywiście nie trzeba z jej usług korzystać każdego dnia. Warto choćby jeden posiłek w tygodniu spożyć w tym miejscu, stawiając na menu wegetariańskie - pozwoli to odciążyć układ pokarmowy. Będzie to też sposób na dawkę warzyw i innych zdrowych składników.

A co amatorzy takiego jedzenia mogą zjeść w tym miejscu? W menu znajdują się na przykład treściwe, warzywne zupy, niezwykle aromatyczne i smaczne, dania rybne - dla tych wegetarian, którzy ich nie wykluczają, a także potrawy kuchni włoskiej, oparte m.in. na makaronach, czy azjatyckiej, także z tofu. Jadać można dania główne, ale też śniadania. Restauracja zaprasza również na lekkie, ale wartościowe lunche.

Data dodania: 23-11-2023
Autor: Ida Cieślak
Źródło:
https://www.zielone-tarasy.eu/menu/kuchnia-wegetarianskaNazwa firmy: Zielone Tarasy

Adres: aleja Juliusza Słowackiego 64

Kod pocztowy: 30-004

Miejscowość: Kraków

Telefon: 12 631 13 00

WWW: https://www.zielone-tarasy.eu/
Opinie o Zielone TarasyOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy