Opis:


Przedsiębiorcy planujący otwarcie spółki (z o.o., komandytowej czy akcyjnej) mają do wyboru dwie opcje, tj. rejestrację w formie klasycznej z osobistym stawieniem się z kompletem dokumentów w urzędach lub załatwienie wszystkich formalności online poprzez specjalny system S24. W obu przypadkach należy spełnić określone wymagania, aby cały proces przebiegł prawidłowo i zamknął się w krótkim czasie. Niestety jakiekolwiek błędy lub braki w składanych wnioskach wydłużają otwarcie spółki. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób podejmuje współpracę z adwokatem, który zadba o poprawność wszystkich dokumentów dostarczanych do sądu, zakładu ubezpieczeń społecznych czy urzędu skarbowego.

Rejestracja spółki z o.o. — online czy tradycyjnie?

W przypadku skorzystania z systemu elektronicznego należy pamiętać, że wkład w wysokości minimum 5000 złotych jest akceptowany wyłącznie jako wpłata w formie gotówkowej. Niestety wspólnicy nie mogą dokonywać zmian wzorca umowy (narzuconego przez system). Wśród zalet można z kolei wymienić prostotę i szybkość całej procedury oraz niski koszt. 

Klasyczna forma podpisania umowy spółki u notariusza daje znacznie więcej możliwości konfiguracji zapisów w dokumencie, które zabezpieczą wspólników w razie ewentualnych problemów w przyszłości. Kapitał zakładowy może być wniesiony zarówno w gotówce, jak i w formie aportu.

Jakie dokumenty należy przedłożyć podczas rejestracji spółki?

Bez względu na wybór sposobu otwarcia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jej właściciele muszą przygotować następujące dokumenty:

  • umowa (notarialna lub podpisana elektronicznie) zawierająca takie informacje jak m.in. nazwa i miejsce oraz przedmiot prowadzonej działalności, wysokość kapitału zakładowego, liczbę oraz wartość udziałów należących do każdego ze wspólników,
  • dowody osobiste lub paszporty wszystkich wspólników (w przypadku cudzoziemców wymagane jest przedłożenie karty pobytu).

Założenie spółki z o.o. w Warszawie — jakiego wsparcia udziela kancelaria prawna?

Na stronie jztl.pl można zapoznać się ze szczegółową ofertą warszawskiej kancelarii adwokackiej specjalizującej się w doradztwie podatkowym i obsłudze prawnej spółek z o.o., komandytowych czy akcyjnych. Pracownicy świadczą pomoc przy rejestracji podmiotu w Warszawie i Katowicach, a także mogą wesprzeć przedsiębiorcę podczas zmiany rezydencji podatkowej.

Data dodania: 18-03-2023
Autor: Ida Cieślak
Źródło:
https://jztl.pl/zakladanie-spolek-warszawa/Nazwa firmy: Ziobrowski Tax & Law

Adres: Plac Grzybowski 10

Kod pocztowy: 00-104

Miejscowość: Warszawa

Telefon: 601813339

WWW: https://jztl.pl/
Opinie o Ziobrowski Tax & LawOceń firmę (0 z 0 głosów)Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w okolicy